Дрібний аферист на троні атомної енергетики

Дрібний аферист на троні атомної енергетики
Дрібний аферист на троні атомної енергетики
Українська атомна енергетика переживає глибоку кризу. Корупційні скандали, кадровий голод, управлінський колапс.

Але очевидно, що все це почалося далеко не вчора і має низку прихованих від загалу чинників. Одним із визначальних факторів того, що колись цілком успішна галузь перебуває у такому жалюгідному стані, є те, що як в уряді, так і в парламенті на ключові позиції в управлінні ядерним комплексом вийшли непрофесіонали з підмоченою репутацією і надмірними корупційними апетитами.

Один із таких – Остап Шипайло. Молодий і вже досить амбітний політик зі шлейфом дрібних афер, від самого початку своєї кар’єри у Верховній Раді почав активно впливати на ключові кадрові призначення в галузі атомної енергетики. Остап Шипайло пройшов до Верховної Ради України на позачергових парламентських виборах, які відбулися у липні 2019 року, під номером 120 у списку партії «Слуга народу». Уродженець Львова, за освітою – юрист. Шипайло був директором ТОВ «Карпатбуд Девелопмент» та дочірнього підприємства «Львівська енергетична». Очевидно, гучна назва однієї з компаній дозволила Шипайлу претендувати на місце у комітеті, який опікується українською ядерною енергетикою, хоча підприємство, відповідно до класифікаторів діяльності, займалося переважно лісозаготівлею, постачанням тепла і виготовленням котлів та радіаторів.

Цікавою є участь Шипайла у низці корупційних скандалів у рідному для нього Львові. Зокрема, за інформацією сайту «Наші гроші Львів», Шипайло разом із бізнес-партнерами «розіграли» корупційний тендер на будівництво гуртожитку ЛНУ на вулиці Пасічній і, судячи з цього розслідування, отримали чималий прибуток за рахунок значного завищення ціни на придбання матеріалів.

А згодом компанія, що належить Остапу Шипайлу – ТОВ «ВілКом Монтаж» – потрапила у ще один корупційно-тендерний скандал, під час торгів на реконструкцію зовнішнього освітлення на вулиці Стрийській. Тоді участь в торгах взяли чотири підприємства, з них здолбунівське ТОВ «Комбінат комунальних підприємств» запропонувало ціну дешевшу на 300 тис. грн, проте пропозицію було відхилено на користь фірми Шипайла через нібито невідповідність тендерної документації.

І це далеко не поодинокий випадок дивних тендерних перемог компанії ТОВ «ВілКом Монтаж», співвласником якої є нардеп від «Слуги народу».

У Верховній Раді Шипайло відзначився хіба тим, що придбав новенький «ХАРЛЕЙ ДЕВІДСОН», і потрапив у десятку нардепів, які задекларували найбільшу кількість готівкових коштів під матрацом.

 dzeiquriqzkiedvls

Про це повідомили у Комітеті виборців Україні з посиланням на дані НАЗК.

Новости по теме: Ливинский Павел Анатольевич: Десятки квартир и украденные миллионы

Втім, роль, яку Остапу Шипайлу вдається відігравати з тіні, куди більш вагома і, головне, прибуткова. За інформацією з джерел в чинному уряді, саме за активної участі молодого нардепа відбувались і відбуваються усі більш-менш знакові призначення в українській ядерній енергетиці.

Зокрема, неодноразово і публічно Шипайло вихвалявся тим, що зміг усунути з посади керівника НАЕК Юрія Недашковського та голову Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталія Петрука.

Саме Шипайло, перебуваючи на форумі в Давосі, зміг знайти підхід до всіх ключових персон теперішньої української політики: Єрмака, Шефіра, Оржеля (тоді т.в.о міністра енергетики і захисту довкілля), щодо практично монопольного права на просування своїх людей на ключові посади, що дало можливість, відповідно, претендувати на перерозподіл мільярдних бюджетних потоків.

Знаковою в корупційному сенсі кадровою креатурою Шипайла стала Катерина Павлова, яка за його сприяння зробила стрімку кар’єру у ДАЗВ. Красуня-білявка з посади начальника відділу міжнародного співробітництва та зв’язків з громадськістю зробила карколомний стрибок відразу у крісло виконуючої обов’язків Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження, а вже за два місяці стала фігуранткою антикорупційного розслідування НАБУ.

І хоча її швидке усунення з посади, напевно, стало значним розчаруванням для молодого лобіста, це зовсім не зупинило спроб Остапа Шипайла взяти галузь ядерної енергетики під свій контроль.

На місце Павлової, яка потрапила під каток правоохоронної системи, Шипайло підібрав нову кандидатуру – Сергія Калашника. Останній, мабуть, справляв враження людини, яка зможе дати Шипайлу бажане, а саме передати потрібній компанії ключовий контракт на будівництво сховища для проміжного зберігання високоактивних відходів (ВАВ), які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Йшлося про цілком конкретну домовленість з компанією «ЮТЕМ-ІНЖИНІРІНГ», яка за сприяння Калашника мала отримати перемогу в тендері.

Новости по теме: Барбул Павел Алексеевич: сын известного коррупционера, оказался уголовником и казнокрадом

Коли ж стало зрозуміло, що задумане Калашник зробити не в змозі, а документи, всупереч волі Шипайла, були відхилені, керівника ДАЗВ переконливо попросили піти, погрожуючи кримінальними справами і навіть фізичною розправою.

У той же час, подібна аргументація використовувалась і в боротьбі з конкурентами Петра Котіна на місце т.в.о президента компанії НАЕК «Енергоатом», і ця стратегія спрацювала. Принаймні достеменно відомо, що Остап Шипайло особисто лобіював цю кандидатуру в Офісі Президента, попередньо встановлюючи досить не малий цінник за свою підтримку.

Тепер зрозуміло, чому ані «Енергоатом», ані ДАЗВ не змогли показати ефективної роботи і погрузли у боргах та інфраструктурних провалах. Тож, саме жадібність Шипайла і продиктована нею «кадрова політика» у ядерній енергетиці країни стали, на думку експертів, головними причинами колапсу всієї галузі.

А поміж тим, Шипайло не приховує у приватних розмовах, що уже підготував цілу низку резюме під своїх нових призначенців. І критерій відбору один – бути готовими виконувати всі вказівки нардепа і його покровителів, і бути готовими в будь-яку мить перерозподілити фінансові потоки так, як це буде сказано, навіть ціною відвертого криміналу.

Василь Тростянець, informator


Распечатать
18 апреля 2025 В Японии задержали разработчиков порнографического контента с использованием нейросетей
18 апреля 2025 Россия осуществила масштабную атаку на территорию Украины
18 апреля 2025 Анастасия Волочкова из-за долгов решила продать свою роскошную квартиру
18 апреля 2025 Дочь бывшего губернатора Белгородской области вышла из состава учредителей компании «НБ-Ритейл»
18 апреля 2025 Великобритания может столкнуться с нехваткой газа из-за прекращения закачки в хранилище Rough
18 апреля 2025 Частные укрепления и строгие правила: жизнь в привилегированном Брэдбери
18 апреля 2025 В День Европы министры иностранных дел ЕС посетят Украину
18 апреля 2025 Как земля, предназначенная для сельскохозяйственных нужд, оказалась в распоряжении застройщиков для складирования строительных материалов
18 апреля 2025 Николай Дроздов стал ниже на 10 сантиметров из-за болезни
18 апреля 2025 Тайна киллера Зайца: криминальная карьера, побег и исполнение заказного убийства от Рыльских
18 апреля 2025 Трамп уверен, что сможет предотвратить торговую войну с Европой
18 апреля 2025 Вашингтон надеется на скорейшее установление перемирия в Украине
18 апреля 2025 Соратники выдали бывшего губернатора Смирнова по делу о хищении миллиардов в оборонной сфере
18 апреля 2025 Обвиняемому в убийстве руководителя компании UnitedHealthcare в США запрошено наказание в виде смертной казни
18 апреля 2025 Литва собирается отзывать виды на жительство у россиян, которые часто посещают Россию и Беларусь
18 апреля 2025 В Санкт-Петербурге мужчина напал на несовершеннолетнюю девушку
18 апреля 2025 В Челябинской области произошёл пожар на складе с краской и лаками
18 апреля 2025 Девелоперу торгового центра "Лазурный" Владимиру Кремневу удалось избежать субсидиарной ответственности
18 апреля 2025 США откажутся от невыгодных соглашений: Трамп пообещал пересмотреть мировой порядок торговли
18 апреля 2025 Москва обратилась к США с призывом остановить «вышедших из-под контроля европейцев»